2022-23 Ετικέτες προϊόντων

Στο μάθημα της Γλώσσας “Πάμε για ψώνια;” διαβάσαμε ετικέτες και περιεχόμενα προϊόντων από συσκευασίες που έφεραν τα παιδιά στο Σχολείο. Εστιάσαμε στην ημερομηνία λήξης και στα άγνωστα συστατικά που υπάρχουν σε τροφές που καταναλώνουμε.

2022-23 Γνωριζόμαστε καλύτερα – Ο εαυτός μου

Τα παιδιά ζωγραφίζουν τον εαυτό τους (πώς ήμουν όταν γεννήθηκα, πώς ήμουν 2 χρονών και πώς είμαι τώρα) και καταγράφουν τις αλλαγές που παρατηρούν ανακοινώνοντας τες στην τάξη.

2022-23 Σχολικός Αθλητισμός

Στα πλαίσια της Πανελλήνιας ημέρας σχολικού αθλητισμού και με αφορμή την επίσκεψη στο Σχολείο μας της Έλλης Μυστακίδου, πρωταθλήτριας του τάε κβον ντο, που αναδείχθηκε ασημένια Ολυμπιονίκης στην κατηγορία των +67 κιλών το 2004 στην Αθήνα, τα παιδιά εμπνεύστηκαν και ζωγράφισαν τα έργα τους που φαίνονται παρακάτω: